Magyarországon szinte valamennyi daganatfajta esetében nő a halálozások száma. A leginkább veszélyeztetett korosztályt az aktív középkorú nők jelentik. A magyarok egyre inkább külföldön kezeltetnék magukat, emiatt nő a speciális egészségügyi biztosítások iránti kereslet is.
Hazánkban 100 halálesetből körülbelül 25-öt daganatos megbetegedések okoznak1. Míg a 60 év felettieket jellemzően a szív- és érrendszeri megbetegedések veszélyeztetik, addig a 40–59 éves nők körében a rák okozza a legtöbb halálesetet.
Magyarország a „ranglista” élén
2014-ben Magyarországon, Horvátországban, Szlovákiában, Dániában és Szlovéniában hunytak el a legtöbben rákban2. Annak ellenére, hogy az EU-ban az elmúlt közel egy évtizedben szinte valamennyi daganatfajta esetében csökken3 a halálozási arány, hazánkban 1991 és 2014 között négy százalékkal emelkedett a rákos halálesetek száma4. Az EU 28 tagállama közül 2014-ben Magyarországon haltak meg a legtöbben daganatos megbetegedés következtében: míg az EU-átlag 260 ezer, addig hazánkban 348 ezren veszítették életüket a rák miatt4.
2014-ben Magyarországon volt a legmagasabb a tüdőrák eredetű standardizált halálozási arány az uniós tagállamok között6. A vastagbélrák standardizált halálozási aránya szintén hazánkban volt a legmagasabb; a negyven évvel ezelőtti adatokhoz képest a romlás ebben a betegségcsoportban a legjelentősebb, 77 százalékos. A prosztatadaganat esetében 1993-hoz képest háromszázalékos növekedést mutatott a KSH 2014-ben. Az emlőrák az első daganatfajta, ahol nem nőtt, hanem csökkent a halálozások száma: 2 ezrelékes javulás figyelhető meg 1989 és 2014 között.
Elérhető a külföldi kezelés
A CIG Pannónia korábbi felmérése7 kimutatta, hogy a hazai lakosság 57 százaléka elégedetlen a hazai egészségügyi ellátás színvonalával és a magyarok csupán 7 százaléka értékeli azt jónak. A kutatás szerint a 30-49 év közöttiek a leginkább elégedetlenek a hazai egészségügyi
ellátással, és ezen korosztály képviselőinek közel fele súlyos betegség esetén hajlandó lenne magát külföldön kezeltetni. A 18-29 év közöttiek 55 százaléka inkább külföldön gyógyulna, ha komoly betegséget diagnosztizálnának nála.
Azoknak, akik előre szeretnének gondoskodni saját maguk vagy szeretteik egészségéről, ma már elérhető biztosítási havidíjért a világ bármely pontján elismert szakorvosok állnak rendelkezésre. A biztosító a betegségek széles körére nyújt második orvosi szakvéleményt, valamint öt súlyos betegségtípus kezelése esetén külföldi kórházi kezelést biztosít, amelyre egy – beteg gyermek esetén két - hozzátartozó elkísérheti a beteget, valamint szükség esetén tolmács is igénybe vehető.
„Szeretnénk, ha az egészség nem csak a tehetősek kiváltsága lenne, és ha minél szélesebb kör számára lenne elérhető a korrekt, minőségi egészségügyi ellátás. A CIG Pannónia Best Doctors Egészségbiztosításával lehetőséget adunk második orvosi szakvélemény kérésére minden betegségre vonatkozóan, így biztosítottaink leleteit az adott terület hozzáértő szakemberei vizsgálják felül. 2017-ben a biztosítással megszervezett összes kezelés 76,6 százaléka rákos betegséghez kapcsolódott globális szinten, költségei pedig az összes kezelés költségének 93,3 százalékát is meghaladták” - mondta Fekete Zsuzsanna, a CIG Pannónia marketing és kommunikációs igazgatója.