Évről-évre nő a nyugdíjbiztosítást kötő ügyfelek száma, és a biztosítók, mint ahogyan az elmúlt években, idén decemberben is a szerződéskötések és a nyugdíjcélú eseti díjak növekedését prognosztizálják. A CIG Pannónia adatai szerint az átlagos szerződéskötő 45 éves, az átlagos befizetett havidíj pedig 25.000 forint. Az ügyfelek ötöde a húszas vagy harmincas éveiben jár.
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint Magyarországon közel 80 ezer forintos különbség van az átlagos fizetés és a nyugdíj között, ami azt jelenti, hogy 2017-ben az első negyedévben a nyugellátások átlagos havi összege nem érte el a 120 ezer forintot. Nem meglepő tehát, hogy egyre többen már egészen fiatalon fontosnak tartják, hogy félretegyenek nyugdíjas éveikre.
A 2014-től igénybe vehető adókedvezménynek is köszönhető, hogy évről-évre növekszik a magyar lakosság megtakarítási hajlandósága; a biztosítók tapasztalatai alapján egyre többen tartják fontosnak, hogy időben gondoskodjanak nyugdíjas éveikről. Az adatok megerősítik, hogy a szerződők egyre nagyobb hányada kerül ki a fiatalabb korosztályból.
A CIG Pannónia Életbiztosító adatai szerint az ügyfelek átlagosan 45 éves korban kötik meg nyugdíjbiztosításukat. A szerződéskötők átlagosan 20 év alatt tervezik összegyűjteni megtakarításukat – a legtöbben 65 éves korukra szeretnének rendelkezni a tervezett megtakarítással. A biztosító ügyfelei által nyugdíjmegtakarításra befizetett havidíj összege átlagosan 25.000 forint.
Egyre többen döntenek úgy már fiatalon, hogy félretesznek nyugdíjas éveikre: a CIG Pannónia ügyfeleinek ötöde a húszas vagy harmincas éveiben jár. A legfiatalabb szerződő 18, a legidősebb pedig 64 éves.
A biztosító prognózisa szerint 2017 decemberében is sokan élnek majd plusz befizetések teljesítésével, vagy új szerződés kötésével, azért hogy a visszaigényelhető adókedvezmény összege minél magasabb legyen. „2014-es adóévtől a magánszemélyek visszaigényelhetik a nyugdíjbiztosítási szerződésre befizetett rendszeres, illetve nyugdíjcélú eseti díjaiknak 20 százalékát, de legfeljebb 130 ezer forintot. Idén is felkészültünk arra, hogy jelentősen növekszik a decemberben szerződést kötő vagy nagyobb mértékű eseti díjat fizető ügyfeleink száma: 2016 decemberében 88 százalékkal nőtt a nyugdíjbiztosítást kötők száma, mint egy átlagos hónapban. A növekedés érthető, hiszen ilyenkor törekszenek az ügyfelek arra, hogy a visszaigényelhető adókedvezményt minél jobban ki tudják használni” – mondta Fekete Zsuzsanna, a CIG Pannónia Marketing és kommunikációs igazgatója.