A fenntarthatósági kockázatoknak a befektetési döntéshozatali eljárásokba történő integrálása, a fenntarthatóságra káros hatásoknak a befektetési döntésekben történő figyelembevétele
Az ESG rövidítés environmental (környezeti), social (társadalmi) és governance (vállalatirányítás) szavakból tevődik össze, és olyan célkitűzések és kritériumok összefoglalójának tekinthető, amelyek a társadalmilag érzékeny problémákra keresnek megoldást.
A kiindulópont az ENSZ által elfogadott 2015. évi egyezmény, valamint az éghajlatváltozásról szóló Párizsi Megállapodás (2016) voltak, amelyek pénzügyi területen jelenleg a pénzügyi szolgáltatók ESG szempontú döntéseinek közzétételére uniós szinten Az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről szóló 2019/2088 rendelet (SFDR) szabályainak való megfelelést jelenti.
A Biztosító vagyonkezelési tevékenységét kiszervezte az MKB-Pannónia Alapkezelő Zrt-hez.
Az MKB-Pannónia Alapkezelő Zrt. vonatkozó közzététele itt elérhető (SFDR 3. cikk (1) bek.): https://mkbpannonia.hu/nyilvanos-alapjaink/esg-informaciok
A Biztosító az általa kezelt eszközalapokkal kapcsolatos, befektetőinek szóló ESG tájékoztatást - megfelelve ezzel az Európai Parlament és Tanács 2019. november 27-i (EU) 2019/2088 Rendeletének, (SFDR), - tárgyilagos formában, közérthető módon hozza nyilvánosságra, támogatva így a befektetők szabad ESG szempontú mérlegelési lehetőségét.
Javadalmazási politika összhangja a fenntarthatósági kockázatoknak a befektetési döntéshozatali eljárásokba történő integrálásával (SFDR 5. cikk (1) bek.)
A Társaság törekszik arra, hogy a javadalmazási politikája előmozdítsa a fenntarthatósági kockázatok megfelelő és hatékony kezelését, olyan módon, hogy a javadalmazás szerkezete, elemei és egésze ne ösztönözzön túlzott kockázatvállalásra a fenntarthatósági kockázatok tekintetében, és kapcsolódjon a kockázattal korrigált teljesítményhez.
Ezzel összefüggésben a Társaság javadalmazási politikája kialakítása során nem alkalmaz a fenntarthatósági kockázatok befektetési döntéshozatali eljárásba történő integrálásával ellentétes javadalmazási elveket, továbbá nem von be olyan tényezőket, amelyek a fenntarthatósági kockázatokkal kapcsolatos érdek-összeütközésekhez vezetnének.
A fenntarthatósági kockázatoknak a biztosítási tanácsadásba történő integrálása (SFDR 3. cikk (2) bek.)
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. (Biztosító) és a megbízásából eljáró (nem többes) függő biztosításközvetítő ügynök, függő biztosításközvetítő többes ügynök valamint az ügyfél megbízásából eljáró, független biztosításközvetítő alkusz a biztosítási tanácsadásaiba köteles integrálni a fenntarthatósági kockázati szempontokat.
A biztosítási tanácsadás során Önök a szerződéskötés előtti tájékoztatások szerinti információt kapják a termék fenntarthatósággal kapcsolatos célkitűzéseiről, illetve kockázatairól, a célkitűzések megvalósításának módjáról, valamint a fenntarthatósági kockázatok hozamra gyakorolt hatásáról annak érdekében, hogy Ön ezen szempontokat is figyelembe véve tudjon döntést hozni a befektetésének elhelyezéséről.
A tanácsadással érintett eszközalapokra vonatkozó, az Európai Parlament és Tanács (EU) 2019/2088 rendelete (SFDR) szerinti ezen információknak a Befektetési politikában foglalt része annak a G. jelű mellékletében találhatóak.
(https://www.cigpannonia.hu/ugyfeleinknek/eszkozalapok/eszkozalapok-ismertetoi)
A tanácsadással érintett eszközalapokra vonatkozó, az Európai Parlament és Tanács (EU) 2019/2088 rendelete (SFDR) szerinti ezen információk a termékek Különös Feltételeinek 3. számú, G. jelű mellékletének aktuális tartalmán alapulnak. Klasszikus biztosítások esetén a termékek Különös Feltételeinek A. jelű mellékletének aktuális tartalmán alapulnak.
A biztosítási tanácsadás keretében dokumentáljuk az Ön igényeit és annak megvalósíthatóságát és az ennek mentén ajánlott termék nincs összekötve a javadalmazással. Ugyanez igaz arra a szempontra, hogy a választott terméknek milyen fenntarthatósági jellemzői vannak.